Vizyondakiler

Vizyondakiler

Mesaj tarafından Nessa EärfaLas Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:11 pm

Vizyondaki filmler ve onlar hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz ..

Kullanıcı profilini gör

Geri: Vizyondakiler

Mesaj tarafından Nessa EärfaLas Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:14 pm

Mamma Mia

Tür : Müzikal / Komedi / Romantik
Gösterim Tarihi : 18 Temmuz 2008
Yönetmen : Phyllida Lloyd
Senaryo : Catherine Johnson
Müzik : Benny Andersson , Björn Ulvaeus
Yapım : 2008, ABD / İngiltere / Almanya , 108 dk.
Oyuncular : Amanda Seyfried,Stellan Skarsgård,Pierce Brosnan,Colin Firth,Meryl Streep,Julie Walters,Christine Baranski

Konu : Babasının kimliğini keşfetmeyi ümit eden genç bir kız olan Sophie Sheridan’ın öyküsü, ünlü pop grubu ABBA’nın hit şarkıları eşliğinde anlatılır.
Sophie Sheridan evlenme aşamasına gelmiş genç bir kızdır. Nikahtan bir gün öncesinde annesi Donna’nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir.
Başrolünde 14 kez Oscar adaylığı elde eden ve iki kez Oscar kazanan efsanevi oyuncu Meryl Streep’in oynadığı “Mamma Mia!”, İsveçli müzik grubu ABBA’nın şarkılarını temel alan aynı adlı Broadway müzikalinin sinema film uyarlaması. Filmin ismi de, grubun 1975 yılında müzik listelerinin zirvesine çıkan “Mamma Mia” adlı şarkısından alınmış.

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Nessa EärfaLas Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:18 pm

Yalnız Kalpler

Oyuncular
John Travolta (Elmer Robinson) , James Gandolfini (Charles Hilderbrandt) , Jared Leto (Ray Fernandez) , Salma Hayek (Martha Beck)

1940’lı yılların sonunda Martha Beck ile Raymond Fernandez Amerika’da adı çıkmış "Yalnız Kalpler" katilleriydi. Onların öldürücü silahı aslında çok basitti. Gazeteye kişisel ilan veriyor, ilana cevap veren terkedilmiş dul kadınlara ilk olarak Ray, kendisini seksi Latin aşığı olarak tanıtıyordu. Böylelikle tuzağa düşen bu kadınları hem dolandırıyor hem de öldürüyorlardı.

Ray ile Martha’nın tanışması ise ikisinin de hayatlarında önemli bir dönüm noktasıydı. Ray ve Martha birbirlerini görür görmez, aşık olmuş, bu ilişki ikisi için tutkulu bir aşka ve kolay kazanılan paraya dönüşmüştü.
Raymond Fernandez ve Martha Beck'in hikayesini anlatan filme, daha önce sinemaya aktarılmış olan The Honeymoon Killers filmi kaynaklı ediyor. Ray ve Martha'nın cinayetlerini araştıran dedektiflerden biri de yönetmenin büyükbabası Elmer C. Robinson'mış.

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Nessa EärfaLas Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:19 pm

Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian)

Konu : Narnia’nın büyülü dünyasında zaman bizim dünyamızdan daha hızlı akmaktadır. Bu nedenle tren istasyonundan hareket eden Pevensey kardeşler kendilerini bir sonraki durak olan Büyücü Kral Miraz’ın hüküm sürdüğü adada bulurlar. Şeytani ruhlu bu kralı devirebilmek ve Narnia’nın güzel günlerini geri getirebilmek için adanın genç prensi Caspian ile birlikte güçlü Aslan’la ittifak yaparlar.
C.S. Lewis’in aynı adlı fantastik çocuk romanından uyarlanan “The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe” (Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap), tüm dünyada olduğu gibi Türkiye sinemalarında da olay yaratmış, bir elbise dolabının arkasında gizlenen Narnia ülkesinin göz kamaştırıcı güzellikleri, çocuklar kadar yetişkinleri de büyülemişti. Macera devam ediyor ve devam edeceğe benziyor.

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Nessa EärfaLas Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:21 pm

[size=150]Ben X[/size]

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 25 Temmuz 2008
Yönetmen : Nic Balthazar
Senaryo : Nic Balthazar , Nic Balthazar (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Lou Berghmans
Müzik : Praga Khan
Yapım : 2007, Belçika / Hollanda , 93 dk.
Oyuncular : Greg Timmermans (Ben) , Laura Verlinden (Scarlite) , Marijke Pinoy (Anne) , Pol Goossen (Baba) , Titus De Voogdt (Bogaert)

Konu : Adını Flamanca’da “Ben Bir Hiçim” anlamına gelen “Ik ben iks” deyiminden alan “Ben X”, otizm hastası olan Ben’in çevresiyle olan uyum problemlerini ele alıyor.
Archlord isimli internet üzerinden oynanan rol yapma oyununda yarattığı karizmatik ve güçlü karakterinin aksine Ben, gerçek hayatta okulda sürekli itilip kakılan, dışlanan bir çocuktur. Hayatında aynı oyundaki gibi saygı duyulan bir karaktere sahip olma hayaliyle yaşayan Ben, oyunda tanıştığı Scarlite ismindeki kızla tanışınca işler Ben için farklı bir hâl alacaktır.
Nic Balthazar’ın kendi romanından sinemaya uyarladığı Belçika’nın adayı olarak Oscar yarışına gönderilmiş olan “Ben X”, ülkemizde de İstanbul Film Festivali kapsamında gösterildi. Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği tarafından Fipresci Ödülü’ne layık görülen film aynı zamanda Montreal Film Festivali’nde de Grand Prix Ödülü’nü kazandı.

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Nessa EärfaLas Bir Perş. Ağus. 07, 2008 3:21 pm

[size=150]Smart People ( Aşkın Yaşı Yok )[/size]

Tür : Romantik / Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 25 Temmuz 2008
Yönetmen : Noam Murro
Senaryo : Mark Poirier
Yapım : 2008, ABD , 95 dk.
Oyuncular : Dennis Quaid (Lawrence Wetherhold) , Sarah Jessica Parker (Janet Hartigan) , Thomas Haden Church (Chuck Wetherhold) , Ellen Page (Vanessa Wetherhold) , Ashton Holmes (James Wetherhold) , Christine Lahti (Nancy)

Konu : Özlemini çektiği tutkuyu artık hiçbir şeyde, hatta uzmanı olduğu Victoria Dönemi Edebiyatı’nda bile bulamayan bir dul olan Profesör Lawrence, orta yaş krizinin eşiğinde dolanmaktadır. Ancak hiç hazzetmediği üvey kardeşinin aniden çıkıp gelişiyle, eski öğrencisi Janet'le yıllar sonra tesadüfen yeniden karşılaşması aynı günlere denk gelince Wetherhold ailesinde kimi zaman eğlenceli, kimi zaman yürek burkucu olaylar zinciri birbirini izleyecektir.
Senaryosunu genç romancı ve kısa öykücü Mark Poirier’in yazdığı filmin yapımcılığını Michael London, Bridget Johnson, Bruna Papandrea ve Michael Costigan’ın üstlendi.

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından PaganangeL Bir Perş. Ağus. 07, 2008 7:15 pm

Margot at The Wedding (Kız Kardeşim Evleniyor)

Tür : Dram/Komedi
Gösterim Tarihi : 18 Temmuz 2008
Yönetmen : Noah Baumbach
Senaryo : Noah Baumbach
Yapım : 2008,ABD,93 dk.
Oyuncular
Zane Pais (Claude) , Susan Blackwell (Trendeki Kadın) , Nicole Kidman (Margot) , Jack Black (Malcolm) , Flora Cross (Ingrid) , Jennifer Jason Leigh (Pauline)
Konu : Margot, oğlu Claude’yi de yanına alarak kardeşi Pauline’yi ziyaret etmeye gider. Bu ziyaretin sebebi Pauline’nin Malcolm isimli pek de sempatik olmayan biriyle evlenmeye karar verişidir. Kısa bir süre sonra aile sırlarının ortaya çıkmasıyla işler karışır ve ilişkiler karmaşıklaşır.
PaganangeL

Kullanıcı profilini gör